odzież medyczna męska

Odzież medyczna to nie tylko fartuchy, potocznie nazywane „kitlami”, ale także spodnie, sukienki, spódnice, bluzy, czepki oraz odpowiednie obuwie. Jej właściwe dopasowanie do potrzeb zatrudnionych w służbie zdrowia jest bardzo ważne.

Dlatego kluczowym przy tworzeniu odzieży dla pracowników szpitali jest komfort niczym nieskrępowane ruchy oraz dobra wentylacja. Nie bez znaczenia jest także właściwy krój, który odpowiednio dobrany podkreśla profesjonalny wygląd medyka.

Obecnie wiele marek, które zajmuje się tworzeniem odzieży medycznej, poza komfortem noszenia, stawia również na ciekawy design i niebanalną kolorystkę. Bo kto powiedział, że ubrania dla lekarzy muszą być nudne i smutne?

Odzież medyczna a kolory

Gdy przyjrzymy się odzieży dla pracowników szpitali pod kątem kolorystycznym, bardziej wyróżnia się ta, która przeznaczona jest dla kobiet. Nie oznacza to, że odzież medyczna męska boi się kolorów, chociaż paleta stosowanych barw jest nieco mniejsza. Dominujące kolory to niezastąpiona biel, granat, szarość, chaber, butelkowa zieleń, bordo, a także kolor atramentowy.

O ile typowa odzież medyczna męska, jak spodnie, bluzy czy fartuchy jest raczej w stonowanych kolorach, tak większa ekstrawagancja króluje wśród czepków. Te oczywiście występują w jednolitych i wyważonych barwach, ale często można znaleźć także czepki w ciekawe wzorki. Na uniformix.pl czekają na ciebie np. czarne czepki w papryczki chili lub różnego rodzaju warzywa i owoce.

Odzież dla pracowników szpitali w gwiazdki, motylki i kurczaczki?

Ci, którzy na sali operacyjnej zamiast pikanterii wybierają odrobinę słodyczy, mogą zainwestować w urocze białe czepki z kolorowymi motylkami lub kurczaczkami. Jeśli na sali operacyjnej z kolei ktoś chce poczuć magiczną siłę gwiazd, wówczas może postawić na biały czepek w niebieskie gwiazdeczki.

Jeśli chodzi o wybór ubrań, to wśród odzieży medycznej męskiej znajdziemy: bluzy, spodnie, fartuchy, koszulki, polary, czy skarpety. Te części służbowej garderoby wykonywane są najczęściej z oddychającego poliestru i bawełny (bluzy, spodnie), ciepłego polaru (polary medyczne) lub samej bawełny (czepki).

Pod kątem kroju najbardziej zróżnicowane są bluzy. Te mogą być uniwersalne, zakładane przez głowę lub zapinane na guzki. Ten drugi typu kroju jest dość elegancki, przypominający koszule.

Szukając ubrań dla lekarzy dedykowanych mężczyznom na uniformix.pl, możemy liczyć na odzież medyczną w rozmiarze od 44 do 62.