fartuchy medyczne

Praca w laboratoriach oparta jest na wykonywaniu wielu badań diagnostycznych czy doświadczalnych, wymagających niekiedy warunków aseptycznych. Często związana jest z używaniem różnego rodzaju substancji chemicznych, które stanowią liczne zagrożenia dla organizmu. Przede wszystkim mogą być bardzo niebezpieczne dla układu oddechowego czy skóry. Dlatego należy używać indywidualnych narzędzi oraz nosić specjalistyczną, ochronną odzież. Obecnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów fartuchów medycznych, różniących się krojem czy też kolorem. Ale gdzie je kupować, aby spełniały wszystkie niezbędne wymagania?

Jaki powinien być idealny fartuch laboratoryjny?

Każdy fartuch medyczny powinien być przede wszystkim wykonany z wysokiej jakości materiałów, które zagwarantują bezpieczeństwo oraz odpowiednią higienę podczas wykonywanej pracy. Materiały te muszą chłonąć wilgoć, być przewiewne oraz niezmiernie wytrzymałe nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także i te termiczne podczas ich dezynfekcji. Ważne jest również, aby fartuch lekarski był wykonany z niezwykłą starannością i dbałością o każdy szczegół.  Wówczas mamy gwarancję, iż wybrany model zapewni nam wygodę oraz komfort podczas pracy. Nie ważne czy będzie to biały kitel, czy kolorowa tunika kosmetyczna, kluczowe jest to, by dana odzież laboratoryjna spełniała wszelkie wymagane atesty bądź certyfikaty.

fartuch laboratoryjny

Fartuch laboratoryjny od producenta

Bardzo dobrej jakości fartuchy laboratoryjne, lekarskie czy kosmetyczne najlepiej jest zakupić od znanego i cenionego producenta odzieży medycznej, jak np. Apolonia. Jest to firma, która od ponad dwudziestu lat zajmuje się nie tylko produkcją różnego rodzaju uniformów, ale także ich dystrybucją. Posiadają oni sklep z odzieżą medyczną, zarówno stacjonarny, znajdujący się w Pruszkowie, jak i internetowy. Znajdziemy tam bogaty asortyment ubrań damskich oraz męskich cechujących się niezmierną wygodą oraz jakością wykonania. Liczne spódnice, tuniki, sukienki medyczne, żakiety, marynarki, spodnie, fartuchy, koszulki polo czy bluzy medyczne zaspokoją nawet tych najbardziej wymagających klientów, gdyż ich wzory oraz fasony podążają za zmieniającymi się trendami modowymi.