meble młodzieżowe

Pokój dla dziecka to jego małe „królestwo”, które powinno być nie tylko praktyczne, ale również odzwierciedlać jego osobowość, gust i zainteresowania. Zanim przystąpimy do wybierania farb, mebli oraz akcesoriów, warto pokazać nastolatkowi przykładowe aranżacje i dowiedzieć się, który styl najbardziej mu odpowiada.

Nowoczesny pokój dla dziecka

Większość nastolatków odczuwa silną potrzebę odcięcia się od tego, co robią jego rodzice i zaznaczenia swojej własnej tożsamości. Z tego powodu wnętrza w stylu tradycyjnym, glamour lub shabby chic często wydają im się „babcine”, zaś sami wolą bardziej nowoczesne aranżacje. Szczególnie modne i popularne meble młodzieżowe mają futurystyczne, nawiązujące do figur geometrycznych kształty. Często łączą w sobie wiele funkcji, natomiast są niemal pozbawione ozdób – dominują proste bryły oraz gładkie, lśniące powierzchnie. Aby pomieszczenie nie prezentowało się zbyt sterylnie, warto wprowadzić do niego trochę zdecydowanych kolorów, które ożywią aranżację i dodadzą jej charakteru. Jeśli rodzice nie są fanami tego stylu i nie czują się na siłach, by stworzyć taki wystrój, mogą skorzystać z coraz popularniejszych ofert firm proponujących darmowy projekt pokoju dla dziecka – dzięki temu będą mieli pewność, że będzie on nowoczesny, a zarazem funkcjonalny.

meble młodzieżowe

Romantyczne meble młodzieżowe dla nastolatki

Wiele dziewcząt stara się podkreślić swoją rodzącą się kobiecość, otaczając się subtelnymi, romantycznymi elementami wystroju. Standardowy młodzieżowy pokój dla dziecka nie spełniłby ich wymagań – już pierwszy rzut okiem na wnętrze powinien świadczyć o płci jego właścicielki. Mile widziane są takie kolory jak wrzosowy fiolet, pastelowy róż, delikatny seledyn oraz zdecydowana fuksja. Romantyzmu dodadzą również kwiatowe desenie, pikowania oraz błyszczące ozdoby. Znakomitym wyborem wśród dostępnych mebli młodzieżowych będzie również toaletka, która przyda się podczas pielęgnacji urody, nauki makijażu oraz testowania nowych fryzur.

Modny styl ekologiczny

Od pewnego czasu bardzo popularne są wszelkie trendy związane z życiem bliżej natury oraz dbaniem o środowisko. Młodzi ludzie są coraz bardziej świadomi, w związku z czym chętnie kultywują modę na życie w stylu zero waste lub less waste, korzystają z organicznych materiałów i przechodzą na wegetarianizm czy weganizm. Wyrazem tej tendencji jest również popularny styl ekologiczny, który króluje w coraz większej liczbie pokojów młodzieżowych. Jego wyrazem są drewniane meble w naturalnych kolorach oraz takie surowce jak bawełna, rattan, kamień czy bambus. Całość uzupełnią zielone rośliny doniczkowe, które wprowadzą do pomieszczenia więcej przytulności i domowego charakteru.

Tematyczne pokoje młodzieżowe

Chcąc zaaranżować młodzieżowy pokój dla dziecka o bardzo sprecyzowanych pasjach, warto uwzględnić je w wystroju pomieszczenia. Na rynku bez problemu znajdziemy meble młodzieżowe ozdobione wizerunkami bohaterów filmów (np. „Gwiezdnych wojen”), barwami klubów piłkarskich oraz grafikami nawiązującymi do zainteresowań dzieci (takich jak jazda konna, taniec, podróże czy komiksy). Zastosowanie ich sprawi, że pokój stanie się jedyny w swoim rodzaju i będzie idealnie pasował do mieszkającego w nim nastolatka.