Korzystanie z internetu wiąże się z licznymi zagrożeniami. Jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci? Jak na na nie uważać?

Internet

Internet to nasze okno na świat, które daje nam potrzebne informacje, ale także wiąże się z zagrożeniami. Zagrożenie jest głównie związane z wirusami komputerowymi, wykradnięciem danych, czy też uzależnieniami. Z dóbr tego narzędzia trzeba korzystać rozsądnie i z umiarem, aby nie sprowadzić na siebie zbędnych kłopotów.

Zapobieganie

Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusów komputerowych i ataków hakerów, nie klikajmy w każdy link. Dokładnie sprawdzajmy dane treści, jeśli są one podejrzane, od razu zrezygnujmy z ich przeglądania. Niezwykle ważne jest zainstalowanie na komputerze programu antywirusowego, który ostrzeże nas w porę o możliwym ryzyku wirusa. Podczas przesyłania jakichś informacji np. za pomocą maila, nie podawajmy wszystkich swoich danych. Hakerzy tylko czekają na nasze potknięcia, aby wykraść dane, a nawet nam zaszkodzić poprzez kradzież pieniędzy z konta bankowego. Dane nie mogą być udostępniane na wielu niesprawdzonych serwisach, gdyż to łatwa droga do problemów związanych atakiem hakera.

Internet to narzędzie, z którego korzysta większość osób na całym świecie. Jednak poruszając się w sferze wirtualnej, trzeba zachować maksymalną ochronę danych i dbać o bezpieczeństwo. Zapobieganie pomoże wykluczyć zagrożenie i bezpiecznie korzystać z internetu. Dbajmy także o to, aby nie spędzać zbyt wiele czasu dziennie w strefie online – to prowadzi do uzależnień.