prawo jazdy kat. B

Prawo jazdy kategorii B jest jednym z najbardziej powszechnych uprawnień, upoważniających do kierowania samochodami osobowymi do 3,5 t, motocyklami i skuterami do 125 cm3, quadami czy ciągnikami rolniczymi. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić funkcjonowanie bez posiadania tzw. ”prawka”. Jakie trzeba spełnić wymogi, aby móc je uzyskać i jak przebiega cała procedura?

Na kurs prawo jazdy kat. B można się zapisać jeszcze przed ukończeniem 18 roku życia. Można to zrobić dokładnie na trzy miesiące przed urodzinami. Potrzebna jest jedynie pisemna zgoda rodziców. Do samego egzaminu można natomiast przystąpić miesiąc po uzyskaniu pełnoletności.

Kurs na prawo jazdy kat. B – PKK, orzeczenie lekarskie i szkoła jazdy

Przed rozpoczęciem kursu trzeba odwiedzić wydział komunikacji w swoim mieście, gdzie zostaje założony profil Kandydata na kierowcę (PKK). Następnie należy wybrać ośrodek szkolenia kierowców, który przygotuje nas do egzaminu. Kurs na prawo jazdy kat. B składa się z części teoretycznej i praktycznej. Podobnie jak egzamin przeprowadzany przez WORD.

prawo jazdy kat. B

Zanim zaczniemy uczyć się jeździć, musimy otrzymać pozytywne orzeczenie lekarskie, które potwierdzi, że nie mamy żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Również wybór odpowiedniej szkoły nauki jazdy jest ważny, ponieważ to tam zdobywa się wszystkie umiejętności, potrzebne nie tylko do zdania egzaminu na prawo jazdy kategorii B, ale także niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach już po zdaniu egzaminu.

Ośrodek szkolenia kierowców Edures przywiązuje ogromną uwagę do tego, aby kursanci byli przygotowani zarówno do egzaminu, jak i do sprawnego poruszania się samochodem po drogach już po otrzymaniu uprawnień. Obok doświadczonych konstruktorów, szkoła oferuje także atrakcyjne ceny kursów i rabaty.