kurs kwalifikacyjny doradca zawodowy

Sytuacja na rynku pracy wyraźnie wskazuje, że najbliższe lata należeć będą do pracowników. Zwiększająca się podaż na konkretne stanowiska nie ma pełnego pokrycia w specjalistach, którzy mogliby je objąć. Z drugiej strony, jako pracownicy oczekujemy coraz więcej – chcemy się rozwijać, robić wartościowe rzeczy, a sam rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, dając nam kolejne możliwości. To doskonała sytuacja, by zaplanować karierę zawodową lub zmienić jej ścieżkę.

To jest ten czas

Tak naprawdę nie istnieje najlepszy moment na zaplanowanie swojej ścieżki zawodowej. Owszem, dobrze to zrobić jak najwcześniej, ale bywa i tak, że priorytety życiowe się zmieniają. A zatem może i zmienić się wcześniej zaplanowana ścieżka kariery. Każdy moment może być tym zwrotnym. I na pewno na każdym etapie dobrym wyborem będzie pomoc osoby wykwalifikowanej w tym obszarze. Nieocenioną rolę pełni tu dobry doradca zawodowy – kurs kwalifikacyjny, który odbył, sprawia, że ma niezbędne kompetencje, by służyć nam pomocą.

kurs kwalifikacyjny doradca zawodowy

W czym pomoże Ci doradca zawodowy?

Doradca zawodowy pomaga przede wszystkim w rozpoznaniu swojego własnego potencjału i umiejętnym rozwoju kompetencji w określonym kierunku. Proces ten wygląda nieco inaczej w zależności od osoby, która w nim uczestniczy. Oczywiście indywidualna sytuacja jest bardzo ważna, ale równie istotny jest etap rozwoju kariery zawodowej. Jej planowanie wygląda zupełnie inaczej, kiedy podejmujemy pierwszą decyzję, jeszcze na etapie szkolnym niż w życiu dorosłym, z pewnym bagażem doświadczeń.

Doradztwo czy coaching?

Nieco innego podejścia można spodziewać się korzystając usług coacha kariery. Ten staje się bardziej osobą, która motywuje do osiągania sukcesów czy podejmowania zmian. Pomaga również ustalić niezbędny dla pracy zawodowej work-life balance. Ale trzeba podkreślić, że role coacha i doradcy zawodowego mogą się przenikać. Nie mniej ważne jest, że można się do nich zwrócić również w trudnych sytuacjach związanych ze stresem w pracy czy nieco poważniejszym wypaleniem zawodowym.