Wakacje coraz bliżej więc jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście to przypominamy: czas zacząć planować urlop! Moda na wakacje w Polsce właśnie nadciąga. Najpopularniejsze letnie kierunki to przede wszystkim kurorty nad Morzem Bałtyckim. Jeśli jednak należycie do grupy ludzi chcących spędzić wakacje w innym miejscu, przedstawiamy Wam trzy ciekawe propozycje na wypoczynek.

Cisza i spokój podczas urlopu w Bieszczadach

Pierwszym miejscem polecanym na letni wypoczynek są Bieszczady. Urlop w tych górach może stanowić najbardziej wyczekiwany moment w roku. W Bieszczadach, które określane są mianem najdzikszych gór przy drodze możesz spotkać prawdziwego żubra, a w nocy usłyszeć dalekie wycie wilków. Góry te mają mają do zaoferowania turystom malownicze połoniny, liczne piesze szlaki górskie, jezioro solińskie oraz przede wszystkim ciszę i spokój. W Bieszczadach koniecznie przejdź się nad brzegiem Sanu, zdobądź Tarnicę (najwyższy szczyt polskich Bieszczadów) oraz wejdź na Połoninę Caryńską i Wetlińską, z których zobaczysz cudowną panoramę okolicy.

Wypoczynek na skałach w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Jest to miejsce w południowej Polsce, w którym urlop spędzimy na zwiedzaniu i podziwianiu tajemniczych jaskiń, zjawiskowych dolin, ruin zamków, skalnych ostańców. Jura Krakowsko-Częstochowa to jedno z najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce dla osób, które lubią wycieczki rowerowe, skałkowe wspinaczki i piesze wędrówki. Głównymi atrakcjami turystycznymi są zamek w Ogrodzieńcu, Ojcowski Park Narodowy oraz Pustynia Błędowska.

Aktywny urlop na Mazurach

Jeżeli lubicie aktywne wypoczynek to koniecznie musicie odwiedzić Mazury. Jest to świetne miejsce na urlop dla pasjonatów sportów wodnych. Znajdziecie tu atrakcje, które pozwolą Wam wypocząć tak jak lubicie najbardziej. Jednym z godnych do odwiedzenia miejsc na Mazurach jest Węgorzewo usytuowane bardzo blisko jeziora Mamry – drugiego największego w Polsce. W tej miejscowości będziecie mogli zachwycać się piękną panoramą i korzystać z plaży miejskiej. W Węgorzewie możecie zwiedzić również Zamek Krzyżacki.