Książka, czy ebook? Jest to kwestia, która wciąż prowokuje wiele dyskusji, zwłaszcza wśród osób, które lubią czytać w miejscach publicznych. Która z tych form sprawdza się lepiej na co dzień? Warto rozważyć plusy oraz minusy obydwu wyborów.

Jeśli chodzi o czytanie w miejscach publicznych, lepszym wyborem będzie ebook, czy książka?

Tak naprawdę dużo zależy tutaj odo osobistych upodobań. Jest bardzo dużo osób, które deklarują, że sięgają jedynie po papierowe książki i nie lubią czytać w żadnej innej formie, ponieważ dla nich czytanie PDFów jest formą niedopuszczalną. Głównie dlatego, że dotykanie prawdziwego papieru i czytanie maszynopisu po prostu sprawia im przyjemność. Jeśli chodzi jednak o wygodę w miejscach publicznych, z całą pewnością wydania elektroniczne są o wiele praktyczniejsze, ponieważ można zabrać je ze sobą wszędzie, a w dodatku na jednym nośniku mieć nawet kilka książek i dzięki temu móc na bieżąco je sobie wybierać.

Jakie zalety ma ebook?

Tak jak było już wspomniane powyżej, książki w formie elektronicznej można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Są bardzo funkcjonalne zwłaszcza w podróży, ponieważ wystarczy zabrać czytnik książek, aby mieć wszystkie w jednym miejscu. W przeciwnym razie trzeba byłoby brać ze sobą aż kilka książek, a wiadomo, że sporo one ważą. Czytniki książek są bardzo lekkie i zmieszczą się do praktycznie każdej torebki. Nic więc dziwnego, że są wybierane bardzo chętnie przez osoby, które dużo się przemieszczają i zależy im głównie na wygodzie.