O praktycznym aspekcie używania tablic drewnianych trudno dyskutować. I pomimo całego rozwoju, który w dziedzinie ekspozycji reklamowej przyniósł ze sobą prawdziwe cuda technologiczne – od lightboxów począwszy, na infokioskach skończywszy, nadal trudno jest sobie wyobrazić istnienie prostszego i bardziej funkcjonalnego nośnika informacji niż tablica kredowa.
Może być to dla niektórych szok. Wystarczy jednak sięgnąć pamięcią do ostatniej wizyty w kawiarni czy bistro, a niemalże na 100 procent przypomnimy sobie, że gdzieś tam spokojnie stały lub wisiały na ścianie tablice drewniane, z pięknie wypisaną ofertą dnia i wszelkimi innymi promocjami. Dlaczego tablice tak skutecznie opierają się przed zniknięciem?
Drewniane tablice – coś, czego nie trzeba już poprawiać!
Z pewnością istotną przyczyną jest fakt, że kredowe tablice drewniane pozwalają na błyskawiczną i wygodną wymianę nieaktualnych komunikatów na nowe. Zmieniła się cena? Oferujemy inne danie dnia? A może jakaś nowa promocja? Z tablicami drewnianymi nie ma problemu, wszystko szybko się zmazuje i równie szybko nanosi się nowej informacje. Przy tym są one łatwe w transporcie, proste w konserwacji i niedrogie. A przede wszystkim naturalnie skupiają uwagę, bo doskonale znamy je ze szkoły!
I nawet popularyzacja tablic magnetycznych czy flipchartów, które w sferze biurowej i konferencyjnej, a nawet już edukacyjnej, robią prawdziwą furorę i powoli wypierają tradycyjne tablice drewniane, nie zdołała nic wskórać w handlu i gastronomii. Tam stylowe drewniane tablice kredowe mają się świetnie.
Laminowane tablice drewniane do wnętrz i na zewnątrz
Nowoczesne tablice drewniane z laminowanymi oraz impregnowanymi ramami, to niezwykle wytrzymałe produkty, które można stosować zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz – czy to w postaci zawieszonej tablicy, czy potykacza drewnianego. Zmianą, która znacząco ułatwiła korzystanie z tego typu tablic, było wynalezienie specjalnych markerów kredowych, które raz na zawsze skończyły z problemem pobrudzonych rąk.
Dzisiaj do dyspozycji mamy wygodne w użyciu różnokolorowe markery z płynną kredą. A w zależności od potrzeb, możemy również wybierać odpowiednią średnicę pisaka np. 3 mm lub 15 mm. Same powierzchnie tablic drewnianych, w przypadku uszkodzenia, można łatwo naprawić. Wystarczy do tego czarna folia tablicowa, którą się po prostu nakleja na powierzchnię zużytej czy uszkodzonej tablicy.
Co ciekawe, tablice kredowe nie powiedziały ostatniego słowa i coraz częściej spotykamy je jako ciekawe rozwiązanie aranżacyjne w domach czy biurowych przestrzeniach kreatywnych. Zazwyczaj są one używane w postaci folii tablicowej, naklejonej na część wydzielonej ściany. Coś w nich musi zatem być, że tak uparcie powracamy do tablic i próbujemy na nowo przywrócić je do zastosowania. Wydaje się, że faktycznie tablice kredowe są czymś, czego poprawiać nie trzeba i co pomimo upływu czasu, nadal jest modne i nawet jeszcze bardziej praktyczne niż kiedyś!