sklep haccp

Wszędzie, gdzie zachodzi konieczność utrzymania wysokiej higieny i czystości, zastosowanie znajduje specjalna odzież, która musi spełniać wymogi systemu HACCP. W medycynie nie jest inaczej. I chociaż sam system został stworzony przez NASA, w celu wysokiej kontroli nad jakością i bezpieczeństwem produkcji żywności, to odzież tego typu znajduje zastosowanie także w placówkach medycznych.

Bardzo często charakterystyczne białe obuwie medyczne to nic innego jak obuwie HACCP.  Fason tego typu butów jest niezwykle prosty. Wszystko po to, aby ograniczyć liczbę zakamarków, w których mógłby gromadzić się brud. W przemyśle spożywczym z reguły stosuje się buty wsuwane, jednak dostępne jest także obuwie z cholewką.

Jakimi cechami odznacza się obuwie HACCP?

System HACCP ukierunkowany jest na eliminację bezpośrednich przyczyn zagrożenia zdrowia w produkcji żywności – w kwestiach mikrobiologicznych, fizycznych oraz chemicznych. Dlatego odzież i obuwie HACCP są tak zaprojektowane, aby tego typu niebezpieczeństwo ograniczyć do minimum.

damskie obuwie medyczne

Z tego powodu białe obuwie medyczne jest niezwykle proste pod względem utrzymania w czystości. Można je prać. Dodatkowo buty są impregnowane specjalnymi i atestowanymi środkami grzybobójczymi oraz bakteriobójczymi. Obuwie medyczne HACCP wyposażono w antypoślizgową podeszwę, wykonaną z termoplastycznego kauczuku. Bieżnik butów np. w modelu WZ 30T wypiera wodę z podłoża i jest odporny na tłuszcze roślinne i zwierzęce.

Gdzie kupić obuwie HACCP?

Tego typu obuwie oferuje najczęściej sklep HACCP z odzieżą przeznaczoną do produkcji żywności lub sklepy z odzieżą medyczną, takie jak Apolonia – gdzie kupimy zarówno męski obuwie medyczne, jak i damskie obuwie medyczne oraz pozostałą odzież dla pracowników służby zdrowia, taką jak bluzy, spodnie, spódnice, fartuchy czy żakiety.

Buty HACCP dostępne w sklepie Apolonia znajdują zastosowanie zarówno w placówkach medycznych, jak i kosmetycznych. Dzięki spełnieniu restrykcyjnych norm, wynikających z systemu analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli, są one bezpieczne i wygodne. Stabilna powierzchnia gwarantuje wysoki komfort chodzenia po śliskich powierzchniach, a miękka cholewka chroni nogę przed otarciami.