Gdzie kupować zabawki na prezent

Zabawa jest najlepszą i najbardziej skuteczną formą nauki. Niektórzy myślą, że najlepsze zabawki to takie, które służą wyłącznie przyjemności, ale to nieprawda – produkty łączące w sobie walory rozrywkowe i edukacyjne mogą dostarczać tyle samo, a nawet więcej frajdy niż te, które nie posiadają takich zalet! Gdzie można kupić najlepsze zabawki kreatywne?

Rozwijanie umiejętności poprzez zabawę

Często mówi się, że dzieci są najlepszymi naukowcami. Wszystko przyjmują z otwartym, chłonnym jak gąbka umysłem, niemal każda rzecz jest dla nich nowa i interesująca. Nie są jeszcze skażone stereotypami, schematami myślowymi i utartymi przekonaniami, które nie zawsze odzwierciedlają prawdę. Warto wykorzystać ten okres w życiu pociechy na poszerzanie jej horyzontów, rozwijanie nowych zainteresowań i kształtowanie wszechstronnych umiejętności, które będą jej kapitałem na przyszłość. Wybierając dla niej zabawki, dobrze jest zastanowić się, jakie sfery pomogą one rozwinąć. Popularne klocki ćwiczą sprawność manualną, kreatywność, umiejętność planowania oraz logiczne myślenie. Książki (zwłaszcza te starannie dobrane) rozwijają empatię, kompetencje językowe oraz wyobraźnię. Piłki, skakanki czy łyżworolki dają możliwość spożytkowania energii i ćwiczenia sprawności ciała oraz stymulują wyzwalanie hormonów szczęścia.

Gdzie kupować zabawki na prezent

Zacięcie artystyczne

Jeśli nasze dziecko zdradza zainteresowania sztuką lub zależy nam, by kształtowało swoje zdolności artystyczne, warto zapoznać się z ofertą sklepu https://toysbox.pl/. Znajdziemy w nim takie interesujące produkty jak ozdoby do samodzielnego dekorowania butów, klejące się do siebie baloniki, z których można układać różne kształty, folie do ozdabiania paznokci, mała manufaktura szminek, masy plastyczne, spraye do malowania oraz kolorowanki. Z kolei dzieci uzdolnione muzycznie mogą wybierać wśród takich instrumentów jak keyboard, pianinko, mini perkusja, gitara elektryczna, a nawet ksylofon.

Mały naukowiec

Dzieci najbardziej lubią takie zabawki, które pozwalają im się wykazać oraz uczą je czegoś nowego o świecie. Niejeden maluch z pewnością nie będzie się posiadał z radości, jeśli kupimy mu oryginalną zabawkę rozbudzającą zainteresowania naukowe lub technologiczne. Kolorowe rzepy pozwalają na budowanie różnorodnych, barwnych konstrukcji. Ręczne drukarki 3D zapewniają unikalną możliwość tworzenia własnych, trójwymiarowych figurek. Gogle View-Master przenoszą użytkownika do wirtualnej rzeczywistości, w której może oglądać filmy oraz grać w gry. „Dłoń zombie”, „Bijące serce” oraz „Sekcja oka” to propozycje dla starszych dzieci, które interesują się medycyną i budową ludzkiego ciała. W ofercie znajdziemy również takie zabawki jak „Laboratorium mechaniki”, „Wielkie laboratorium chemiczne”, „Cyber robot”, „Hodowla kryształów” czy „Bezpieczny sejf”.