pożyczki społecznościowe

Niektórzy być może słyszeli już o pożyczkach społecznościowych, które są alternatywną formą pozyskiwania i inwestowania pieniędzy. Jak to wygląda w praktyce? Podpowiadamy jak, krok po kroku, pożyczyć bądź zainwestować pieniądze w tym modelu finansowania.

Pożyczki społecznościowe – gdzie się o nie starać?

Pożyczki społecznościowe rozwinęły się przede wszystkim dzięki powszechnemu dostępowi do nowych technologii. To właśnie za pośrednictwem platform internetowych można się o nie starać. Wystarczy wybrać określoną platformę i zarejestrować się na niej. Portal pełni tutaj funkcję pośredniczącą, a w zasadzie kojarzącą pożyczkobiorców i inwestorów.

bezpieczna inwestycja pieniędzy

Dla pożyczkobiorców

Osoby starające się o pożyczenie pieniędzy, a tym samym pozyskanie inwestora, rejestrują się na określonej platformie. Proces przebiega dość szybko. Następnie należy przedstawić szczegóły projektu, o którego sfinansowanie się staramy i oczywiście podać kwotę, którą chcemy pożyczyć. Pożyczkobiorca może również zasugerować wysokość oprocentowania pożyczki i czas jej spłaty.

Dla inwestora

Zarejestrowani w serwisie inwestorzy mają dostęp do projektów osób starających się o finansowanie. Na postawie zawartych tam informacji wybierają osobę, którą chcą wesprzeć swoimi pieniędzmi w formie pożyczki. Również oni określają wysokość oprocentowania pożyczonych pieniędzy.

Zawarcie umowy

 Strony zawierają umowę na podstawie ustalonych pomiędzy sobą warunków. Warto podkreślić, że pożyczka społecznościowa to bezpieczna inwestycja – pożyczanie wyższych kwot jest odpowiednio zabezpieczane.

Na stronie https://investpartners.pl/ogloszenia/ można dowiedzieć się więcej o pożyczkach społecznościowych.