Kiedy budowa domu została ukończona i czas pomyśleć o wykończeniu, zawsze nasuwa się pytanie, jakiego koloru powinna być elewacja. Teoretycznie możemy zdecydować się na każdy kolor, a w praktyce powinien być to przemyślany wybór, aby wygląd budynku pasował do otoczenia, a przede wszystkim nie prezentował się śmiesznie.

Najlepsze kolory elewacji domu

Bogactwo oferty rynkowej sprawia, iż możemy wybrać barwę i odcień, jaką tylko chcemy, jednakże trzeba robić to ostrożnie, ponieważ nie we wszystkie kolory sprawią, że elewacja naszego domu będzie dobrze wyglądać. Ciemny fiolet, jaskrawy róż czy też czarny nie będą się dobrze prezentowały. Nawet najdroższe materiały nie pomogą, bo budynek będzie wyglądał po prostu dziwnie.

Najlepsze są kolory, które będą pasowały do zamontowanych drzwi i okien oraz dachu, a także do otoczenia. Równocześnie takie, które nie będą agresywnie rzucały się w oczy. Czyli:

– Biały – pasujący do wszystkiego kolor, idealnie nada się na budynek znajdujący się zarówno w środku miasta, jak i pod lasem.

– Piaskowy – jeden z najczęściej wybieranych kolorów, nie tylko ładnie się prezentuje, ale również daje wrażenie nasłonecznienia.

– Szary – chociaż szary sam w sobie jest zimnym, nieciekawym kolorem to łącząc go z bielą lub czerwonymi elementami, możemy uzyskać eleganckie połączenie wyróżniające się na tle innych budynków.

Każdy z tych kolorów warto połączyć z drewnianymi elementami. Dzięki temu elewacja będzie prezentowała się elegancko i nowocześnie, a my będziemy mieli satysfakcję na lata.