panele ogrodzeniowe

Ogrodzenie posesji możemy wykonać na kilka sposobów, najtańszy z nich to siatka leśna, następnie siatka ogrodzeniowa, a dalej panele ogrodzeniowe, będące ciekawą alternatywą dla siatki ślimakowej, oraz ogrodzenia z przęseł metalowych lub kutych.

Panele ogrodzeniowe są bardzo praktycznym i stosunkowo niedrogim rozwiązaniem. Dzięki temu, że produkowane są w różnych wysokościach, nadają się zarówno do ogrodzeń domowych, przemysłowych, jak i działkowych. Panele ogrodzeniowe docelowo zostały zaprojektowane i wyprodukowane właśnie do celów przemysłowych, o czym świadczy ich surowa stylistyka, jednak obecnie prywatni inwestorzy coraz chętniej stosują panele do grodzenia własnych posesji. Idealnie wpasowują się one zwłaszcza do domów wybudowanych w stylu nowoczesnych, industrialnym czy minimalistycznym. Wysokość paneli ogrodzeniowych waha się od 100 do 200 centymetrów.

Kiedy warto wybrać panele ogrodzeniowe?

Planując budowę przydomowego ogrodzenia, stajemy przed dylematem, jaki jego rodzaj wybrać. W dużej mierze decydującym argumentem będą finanse, następnie aspekty wizualne. Panele ogrodzeniowe są rozwiązaniem pośrednim. Ich estetyka, szybkość montażu oraz trwałość jest znacznie lepsza niż tradycyjnego ogrodzenia z siatki, a przy tym są tańsze niż ogrodzenia z przęseł. Jeżeli zatem zależy nam na stworzeniu ogrodzenia prostego, trwałego i eleganckiego i chcemy to zrobić ekonomicznym sposobem, wybór paneli ogrodzeniowych będzie dobrym pomysłem.

panele ogrodzeniowe

Niektórzy zarzucają panelom bardzo surowe i industrialne wzornictwo, jednak jest to przede wszystkim kwestia gustu właścicieli posesji. Zwolennicy nowoczesnej, minimalistycznej stylistyki, z pewnością docenią estetykę paneli ogrodzeniowych. Wybierając panele ogrodzeniowe, warto jednak wrócić uwagę na to, aby były one wykonane z wysokiej jakości metalu, ważna jest również grubość drutu oraz odległości między drutami.