Kup tanie opony w Oponyin.pl

Wielu kierowców jest przekonanych, że wymiana opon raz na rok to wszystko, o czym trzeba pamiętać w kwestii ogumienia. Niestety, te niezwykle istotne elementy wyposażenia pojazdu wymagają jednak częstszej kontroli. Na czym powinna ona polegać? Na co zwracać uwagę w kwestii opon samochodowych?

Kontrola stanu technicznego opony

Im mocniej eksploatowany jest dany samochód, tym większe prawdopodobieństwo, że opony ulegną uszkodzeniu. Nawet na teoretycznie dobrej drodze może dojść do ich przetarcia czy nawet przebicia. O ile całkowite przebicie opony jest nie do przeoczenia, o tyle przetarcie czy też uszkodzenie bieżnika może zostać niespostrzeżone. Niestety to, że nie zauważymy uszkodzenia nie oznacza wcale, że nie wpływa ono na efektywność działania opon. Dlatego też od czasu do czasu należy obejrzeć dokładnie opony, upewniając się, że ich powierzchnia jest nienaruszona. Warto zlecić to fachowcowi, który z większym prawdopodobieństwem dostrzeże ewentualne ubytki.

Kup tanie opony w Oponyin.pl

Właściwe ciśnienie w oponach

Ażeby opony mogły prawidłowo pełnić swoje funkcje, wartość ciśnienia wypełniającego je powietrza musi się mieścić w określonym zakresie. W przypadku poszczególnych modeli opon, jak i w zależności od typu i wagi pojazdu, wymagane ciśnienie może być nieco inne. Ważne jednak, aby nie było ono niższe od zalecanego, gdyż jazda staje się wtedy mało komfortowa. Ponadto, opony gorzej reagują na nierówności oraz utrudniają hamowanie. Z drugiej jednak strony, dopompowanie opony do maksimum możliwości również nie jest wskazane. Właściwości jezdne w takim przypadku również nie są idealne, w dodatku dochodzi do zdecydowanie szybszego zużycia bieżnika. Trzeba się również liczyć z większym spalaniem paliwa.

Należy również pamiętać o tym, iż ciśnienie nie tylko powinno przyjmować określoną wartość, ale również musi być takie samo we wszystkich oponach. W przeciwnym razie bieżnik w poszczególnych oponach zużywa się nierównomiernie. Ponadto, prowadzenie pojazdu staje się w niektórych sytuacjach bardzo niekomfortowe, jeśli opony nie są napompowane w takim samym stopniu.

Wybieraj dobre opony

Ażeby uniknąć problemów związanych z oponami, warto zainwestować w wysokiej jakości ogumienie. Nieco większa inwestycja umożliwi rzadsze wymiany, a kontrola stanu opon zwykle będzie wskazywała, iż wszystko jest w porządku. Kup tanie opony w Oponyin.pl, aby mieć pewność, że jeździsz na ogumieniu najwyższej klasy. Warto podkreślić, że tanie opony często bywają nawet lepsze od wielu drogich modeli, których cena wynika jedynie z renomy producenta, a ta nie zawsze ma odzwierciedlenie w jakości produktów.