co obejrzeć na netflixie?

Pandemia sprawiła, że osoby nieprzekonane do platform streamingowych i takie które wolały oglądać filmy w kinie, musiały się do nich przekonać. Wszystkie premiery, w 2020 roku odbyly się bowiem właśnie tam, online.

Filmy na Netflixie

Jakie filmy warto obejrzeć na Netflixie? Wbrew pozorom jest ich naprawdę sporo, ta platforma to nie tylko seriale. Wartymi uwagi tytułami są na pewno filmy animowane dla dzieci, ale nie tylko dla nich. Przy takich produkcjach możemy się trochę wyluzować, czasem nawet wzruszyć. Z tego gatunku najlepszy i najlepiej oceniany tytuł to „Klaus”. To nie tylko wzruszająca bajka, ale też piękna animacja wykonana w „starym stylu”.

Jeśli chodzi o filmy dla starszych widzów na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na „Historię małżeńską” – Oskarowe dzieło, które zachwyca w każdym calu. Z innych wysoce docenianych przez filmoznawców i widzów tytułów, możemy oglądać „Dwóch papieży”, „Irlandczyka” lub obsypaną Oskarami „Romę”.

Seriale na Netflixie

Tutaj moglibyśmy pisać, i pisać, i pisać… Jednak są takie pozycje, które wyraźnie się wyróżniają na tle innych. Takim serialem animowanym jest zdecydowanie „BoJack Horseman”, animowany jednak ZDECYDOWANIE nie dla dzieci. Jest melancholijny, przepełniony złymi emocjami i walką z uzależnieniami, kto jeszcze go nie widział, musi to zmienić.

Kolejna propozycja to serial „Czarne lustro” jest to antologia, każdy odcinek przedstawia inną historię wszystkie jednak łączy jeden temat, technologie i rozwój cywilizacji.

Bardzo podobną tematykę ma serial „Miłość, śmierć, roboty” sama konwencja jest bardzo podobna do tej z „Czarnego lustra”. Dodatkowym atutem jest tutaj jednak fakt, że każdy odcinek jest wykonany w innym stylu animacji, dzięki czemu oglądanie go to całkiem nowe i odświerzające doświadczenie.

„Dark” jest już bardziej „standardową” pozycją. Tutaj jednak nietuzinkowość objawia się w fabule, która zupełnie zmienia nasze typowe wyobrażenia o podróżach w czasie , dodatkowo sploty wydarzeń i ilość bohaterów wymaga od nas głębokiej analizy tego co aktualnie dzieje się na ekranie.