ciemna komoda

Salon – centralne miejsce każdego domu. To w nim przyjmujemy gości, organizujemy przyjęcia oraz spędzamy czas z najbliższymi. Jest to również pomieszczenie, które meblujemy w taki sposób, aby było komfortowe oraz praktyczne. Wykorzystujemy witryny, komody, narożniki oraz stół i krzesła.

Jaka komoda do salonu

Chcąc wybrać odpowiednią komodę, musimy zastanowić się nad wielkością naszego salonu. Zbyt duży mebel może sprawić, że pomieszczenie znacznie się zmniejszy, natomiast za mały nie sprosta naszym wymaganiom co do pakowności. Warto, więc wybrać komodę 50cm do małego salonu lub też, kiedy posiadamy dodatkowo witryny. Przy 50cm szerokości możemy już śmiało postawić telewizor lub średniej wielkości akwarium. Kiedy możemy jednak pozwolić sobie na większy mebel to lepiej wybrać komodę białą 160cm. Biel dobrze komponuje się z wystrojem i pasuje do większości już posiadanych mebli. Do tak dużej komody możemy pomieścić całkiem sporą ilość różnorodnych przedmiotów, począwszy od zastawy obiadowej poprzez sztućce, a skończywszy na obrusach i serwetkach.

Rodzaje komód

Takie meble jak komody można zakupić w różnorodnych układach. Bardzo często spotykane modele są wypełnione szufladami. Występują jednak modele z otwartymi półkami, szafkami oraz kombinacją tych trzech układów. Komody mogą być symetryczne oraz asymetryczne, ze szklanymi drzwiczkami i półkami, a nawet z oświetleniem led. Komody mogą być również przystosowane pod telewizor. Wówczas takie modele zazwyczaj wyposażone są w szklane lub drewniane nadstawki, pod którymi można zmieścić odtwarzacz dvd, a na nich postawić telewizor.

Komody można także podzielić na kształt. Tu kupujący mają także duży wybór. Mogą to być komody wysokie oraz niskie, szerokie oraz wąskie wyglądające jak słupek. To jednak nie koniec, ponieważ występują modele narożne, które można dopasować do kątów większości salonów.

meble komody

Takie meble jak komody można podzielić także na materiał, z których są wykonane. Bardzo często spotykane są modele z płyty MDF są to tańsze modele jednak wystarczająco wytrzymałe, aby sprostać wymaganiom niejednego użytkownika. Ci jednak klienci, co cenią sobie najwyższą jakość, a także prestiż i wytrzymałość mogą wybrać modele z litego drewna. Są to zazwyczaj komody wykonane z drewna sosnowego, dębu, wiśni czy orzecha. Tego typu modele są zazwyczaj lakierowane, dzięki czemu słoje drewna będą bardziej wyraziste, a komoda nabiera szlachetnego wyglądu. Drewniane meble są niestety dużo droższe od swoich odpowiedników z płyty MDF, przez co większość osób wybiera do swego salonu równie wytrzymałe komody z płyty MDF.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu komody

Bardzo istotna jest jakość wykonania. Należy sprawdzić, czy wybrany model komody wykonany jest z grubej płyty wiórowej. Dobrze jest też zapoznać się z zawiasami, a także prowadnicami. Często w atrakcyjnej cenie można nabyć te elementy z funkcją cichego domyku. Umożliwiają one łagodne i samodzielne domykanie szafek i szuflad. Dzięki temu wydłuża się żywotność komody, a także poprawia jej funkcjonalność. Warto także zwrócić uwagę na blat komody. Najlepiej, aby był gruby i jednolity. Wtedy możemy mieć pewność, że nawet przy bardzo dużym obciążeniu komoda nie zmieni swojego kształtu.

Najwyższej jakości meble warto szukać w dużych miastach takich jak Rzeszów, Krosno, Jasło czy też Mielec. Są tam sprawdzone salony sprzedaży oferujące modele w tym komody i witryny wykonane z największą starannością i przy zastosowaniu najlepszych materiałów.