Wyjeżdżając na wakacje, martwisz się, czy po powrocie Twoja firma nadal będzie stała, a wszystkie meble i sprzęty będą nadal na swoim miejscu? To zrozumiałe. Każdy boi się czy pod jego nieobecność nie stanie się nic złego z dorobkiem życia.

Wiedząc, że czeka Cię wyjazd, powinieneś przemyśleć i zaplanować wszystko tak by bezpieczeństwo przedsiębiorstwa nie spędzało Ci snu z powiek.

Jak zapewnić bezpieczeństwo firmie podczas naszego wyjazdu?

Wszystko zależy od tego, jak długi wyjazd Cię czeka. Jeśli jest to tydzień czy dwa urlopu z reguły nie trzeba się obawiać o bezpieczeństwo firmy. Urlopy pracowników podziel tak, aby pod Twoją nieobecność zawsze w firmie ktoś był, dzięki temu interes będzie się kręcił bez przeszkód. W momencie, gdy pracownicy zostają na miejscu, wtedy dobrym pomysłem jest poproszenie najbardziej zaufanego podwładnego, aby trzymał pieczę nad interesem. Jeśli masz wątpliwości czy firma zostawiona w rękach pracownika to dobry pomysł, zawsze możesz dołożyć coś ekstra do jego wynagrodzenia. To zachowanie na pewno zmobilizuje go do jak najlepszego spełnienia Twojej prośby.

Z kolei, jeśli wyjeżdżasz na dłużej zostawianie firmy „samopas” pod rządami pracowników, nie jest zbyt dobrym pomysłem. W momencie, gdy wyjazd miałby trwać miesiąc lub dłużej, a nie ma nikogo, kto mógłby Cię zastąpić, wtedy trzeba pomyśleć o tymczasowym zamknięciu interesu.

Oczywiście w takim przypadku firma nie generuje zysków, ale nie ponosimy też strat, które mogłyby się pojawić pod naszą nieobecność. A jeśli chodzi o dopilnowanie budynku firmy, to dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie agencji, która zadba o ochronę naszego mienia.