Jak pić by nie mieć kaca

Mówi się, że wszystko jest dla ludzi, ale w umiarze. Jest w tym sporo prawdy, ale co zrobić, jeśli planujemy udać się na imprezę, gdzie trudno jest o jakikolwiek ograniczenia alkoholowe? Warto się odpowiednio przygotować do zakrapianej zabawy, aby zmniejszyć nieprzyjemne skutki kaca. Wbrew pozorom są sposoby na to, aby pić bez skutków ubocznych.

Jak pić by nie mieć kaca? Poznaj sprawdzone sposoby

Jeśli planujemy spożyć większą ilość alkoholu, to warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest to, aby nie pić na pusty żołądek, ale najpierw się porządnie najeść. Zaleca się sięgnąć po jakiś tłusty czy węglowodanowy posiłek. Koleiną kwestią jest zadbanie o nawodnienie organizmu – należy pić dużo niegazowanej wody lub ewentualnie napojów bezalkoholowych typu soki. Wystrzegać należy się łączenia alkoholu z napojami gazowanymi i energetycznymi. Lepiej dla własnego dobra zrezygnować podczas picia alkoholu z palenia papierosów. Darować należy sobie przyjmowanie w tym czasie leków w postaci ibuprofenu i aspiryny. Jeśli chcemy unikać silnego kaca, to zaleca się omijać szerokim łukiem kolorowe alkohole, szczególnie jeśli jest się wrażliwym na substancje chemiczne. Mieszanie alkoholi jest bardzo ryzykowne, szczególnie piwa z wódką czy szampanem.

Jak pić by nie mieć kaca

Jak pić by nie mieć kaca? Najlepiej jest ograniczyć się do trzech porcji alkoholu w przypadku kobiet i czterech, jeśli jest się mężczyzną. Za jedną porcję alkoholu uznaje się kieliszek wina/wódki i małe piwo. Ważne jest też robienie przerw pomiędzy drinkami, podczas których warto sięgnąć po jakąś przekąskę. Po imprezie należy dobrze się wsypać i pamiętać o dużej dawce witaminy C przed położeniem się do łóżka.

2kc