gabinety kosmetologii i medycyny estetycznej

Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety skrajnie zaniedbane. O tym, że jest to prawda, świadczą zdjęcia czy filmiki, pokazujące kobiety przed i po wykonaniu makijażu albo przed lub po estetycznej metamorfozie. Za sprawą kosmetyków, odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów medycyny estetycznej można skutecznie niwelować wszelkie niedoskonałości. Co najważniejsze, skorzystać mogą z tego nie tylko panie, ale również panowie!

Warto być pięknym!

Zdrowy i piękny wygląd to świetna wizytówka. Atrakcyjna aparycja nie tylko ułatwia kontakty interpersonalne, ale często jest wręcz wymagana przez pracodawców. Kiedy jesteśmy zadbani, inni odbierają nas pozytywnie. Nic więc dziwnego, że gabinety kosmetologii i medycyny estetycznej są coraz chętniej odwiedzane. Najczęściej to właśnie tam kierujemy pierwsze kroki, kiedy chcemy zmienić swój wygląd na bardziej atrakcyjny lub gdy chcemy zniwelować skutki wieloletnich zaniedbań.

gabinety kosmetologii i medycyny estetycznej

Kosmetologia a medycyna estetyczna

Różnica pomiędzy kosmetologią a medycyną estetyczną polega przede wszystkim na rodzaju ingerencji. O ile medycyna estetyczna pozwala na przeprowadzanie bardziej inwazyjnych zabiegów, takich jak: lipoliza iniekcyjna, powiększanie ust czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym albo karboksyterapia, to zabiegi kosmetyczne mają z reguły charakter pielęgnacyjny.

Do typowo kosmetycznych zabiegów zaliczyć m. in. peelingi, zabiegi rewitalizująco – nawilżające, oczyszczające, manicure, pedicure, depilację woskiem i laserową, zabiegi antycellulitowe oraz wszelkiego rodzaju makijaże. W przypadku zabiegów laserowych, o tym, czy są one kosmetyczne, czy można zaliczyć je już do medycyny estetycznej, decyduje siła wykorzystywanego lasera i rodzaj ingerencji.

Gabinety kosmetologii i medycyny estetycznej

Idealnym połączeniem usług z zakresu wielowymiarowej pielęgnacji ciała i twarzy oraz bardziej inwazyjnych zabiegów odmładzających i rewitalizujących, są gabinety kosmetologii i medycyny estetycznej. W takich miejscach oferowane są zarówno masaże i wszechstronne usługi upiększające, jak i bardziej zaawansowane zabiegi, mające na celu zwalczyć efekty starzenia się czy zaniedbania. Kompleksowe usługi to również możliwość skorzystania z zaawansowanych terapii łączonych, które w krótkim czasie, pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty.