Własna firma to marzenie wielu osób będących na etacie. Jednak tylko części z nich udaje się to pragnienie zrealizować. Pozostałą część powstrzymują ich własne obawy. Jakie? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź w dalszej części artykułu.

Ryzyko porażki

Pierwszym takim czynnikiem jest obawa, że biznes, który założymy nie przyniesie nam dochodów, które sobie wcześniej zaplanowaliśmy. Przez co popadniemy w długi, gdyż będziemy musieli spłacić kontrahentów i ZUS, a co gorsza stracimy środki, które zainwestowaliśmy we własny biznes. Ryzyko porażki tak nas paraliżuje, że w końcu rezygnujemy z pomysłu na założenie własnej działalności gospodarczej.Dodatkowo jeżeli nigdy nie prowadziliśmy własnej firmy, to myślimy, że ryzyko tego, że firma nie będzie prosperowała dobrze, jest duże większe.

Przeszkody w założeniu własnej firmy

Jest to kolejny czynnik, który sprawia, że pozostajemy jednak na etacie, a myśli o założeniu własnego biznesu odchodzi w niepamięć. Te przeszkody to brak:
*wiedzy na temat tego jak szybko i sprawnie założyć firmę
*pieniędzy na rozwój działalności
*pomysłu na biznes
*wsparcia ze strony rodziny, którzy krytykują nasz pomysł związany z otworzeniem własnego biznesu

Jak widać przeszkody są i pojawią się jeszcze nie raz w trakcie prowadzenia własnej działalności. Trzeba nauczyć się sobie z nimi radzić. Nikt nie rodzi się przedsiębiorcą, ale odpowiednie przygotowanie (stworzenie biznesplanu, przeczytanie odpowiednich książek, odłożenie pieniędzy na start firmy) może sprawić, że ryzyko będzie dużo mniejsze, a to co pierwotnie wydawało nam się przeszkodą, aktualnie już nią nie jest.