Rozmowy o pracy i zatrudnieniu z innymi, mogą w każdym wywoływać nieco inne odczucia i emocje. Zazwyczaj każdy z nas silnie utożsamia się z zajęciem, które wykonuje. Dla sporej grupy osób praca jest głównym źródłem dochodu, dlatego też główną determinacją do jej wykonania jest comiesięczne wynagrodzenie.

Czy pieniądze to jedyna motywacja do pracy?

Każdy z nas musi utrzymywać siebie i swoje rodziny. Nie są to małe koszty, dlatego zależy nam na tym, aby zarabiać dobre pieniądze. Każdy ma jednak nieco inne priorytety. Niektóre osoby traktują swoją pracę jako możliwość realizowania pasji. Sprawia im głębokie poczucie zadowolenia to, co mogą robić na co dzień. Często wynika to ze współpracy z różnymi ludźmi. Wiele zależy od osobowości. Niektóre osoby mają silnie rozwinięte umiejętności interpersonalne, które pozwalają im pracować z innymi ludźmi i czerpać z tego satysfakcję. Praca w takim wypadku stanowi dla nich istotną część życia, a otrzymywane wynagrodzenie nie stanowi głównego źródła motywacji.

Rozwój osobisty źródłem motywacji i zaangażowania

Dobrze jest, jeśli determinacją do wykonywania obowiązków zawodowych jest spełnianie swoich wewnętrznych potrzeb, związanych na przykład z rozwojem. Widać więc wyraźnie, że motywacja niejedno ma imię, a ludzie potrafią działać z różnych powodów. Duże zaangażowanie i wykazywanie inicjatywy w miejscu pracy może być związane z zarobkami, jednak jeśli jest to jedyne paliwo do działania silnika motywacji, nie wystarczy na długo. Warto znaleźć zajęcie zarobkowe, które da możliwość realizowania swoich aspiracji i potrzeb.