Social media są szeroko wykorzystywane we współczesnych czasach, zarówno do poznawania nowych ludzi i kontaktowania się ze znajomymi, ale też do promocji swoich produktów i marek w internecie.

W tym drugim przypadku wciąż na przykład Instagram jest medium, dzięki któremu można zrobić to praktycznie za darmo. Korzystając z social media trzeba jednak pamiętać o tym, że zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo, szczególnie jeśli chodzi o nasze najbardziej prywatne dane.

Najczęściej ujawniane dane w social media

Social media to między innymi Facebook, Instagram czy Twitter. Chociaż każdy z tych serwisów ma określoną politykę bezpieczeństwa, musimy pamiętać o tym, że prawdziwą i realną ochrona naszych danych zapewni tylko i wyłącznie na zdrowy rozsądek i umiar w korzystaniu. W social media bardzo często publikuje się zdjęcia, a wiele serwisów praktycznie właśnie na tym się opiera. Należy pamiętać o tym, że samo zdjęcie może zdradzać bardzo wiele ważnych szczegółów i danych dotyczących naszego życia. To między innymi nasz status majątkowy, szczególnie jeżeli chwalimy się drogimi i rzeczami i gadżetami.

Jeżeli publikując w social mediach oznaczamy naszą lokalizację, dla kogoś sprytnego odnalezienie naszego domu naprawdę nie będzie problemem. Dlatego właśnie współcześnie tak wiele osób pada ofiarą chociażby kradzieży – dzięki internetowi złodzieje są w stanie tak wiele dowiedzieć się o konkretnej osobie czy rodzinie, z łatwością mogą ustalić, czy w danym momencie ktoś jest w domu, oraz jakie cenne rzeczy znajdują się w tym domu. Pamiętajmy o tym, bo bezpieczeństwo w dużej mierze gwarantujemy sobie własną rozwagą.