Wiaty rolnicze

Odpowiednie zaplecze rolnicze zdecydowanie ułatwia prowadzenie gospodarstwa i upraw zbóż, warzyw czy owoców. Na polskich rolach coraz częściej pojawiają praktyczne wiaty rolnicze o wielu zastosowaniach. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Wiaty w gospodarstwach rolnych – zalety

Do niedawna w niemalże każdym gospodarstwie rolnym można było spotkać duże, murowane stodoły i praktyczne spichlerze. Dziś, zastępują je przeważnie wiaty rolnicze. Dlaczego?

Powód jest prosty – konstrukcje te mają liczne zalety:

  • są lekkie i można je stawiać nawet na gruntach, które z powodów technicznych nie nadają się pod fundamenty tradycyjnych budynków;
  • charakteryzują się szybkością budowy i/lub montażu;
  • łatwo je rozebrać i przenieść w inne miejsce;
  • mają wiele zastosowań, nie tylko rolniczych.

Wiaty rolnicze

Wiaty rolnicze – zastosowania

Lekkie wiaty drewniane i stalowe chronią przechowywane w nich rzeczy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – śniegiem, deszczem i słońcem. W gospodarstwach rolnych, wykorzystywane są zarówno do magazynowania zbóż, warzyw i owoców, jak i składowania pojazdów czy sprzętów rolniczych, takich jak ciągniki, kombajny czy przyczepy.

Co ciekawe, wiaty rolnicze mogą być stawiane również w celach nie związanych z rolnictwem. Idealnie sprawdzają się na przykład w roli garaży na samochody osobowe, altan ogrodowych czy zacienień placów zabaw dla dzieci.

Wiaty rolnicze to lekkie, szybkie w montażu i niezwykle praktyczne konstrukcje o wielu zastosowaniach, nie tylko rolniczych. Zdecydowanie warto w nie zainwestować.